Sledujte nás

Futbal

Happy birthday, Mr. Warnock

Tréner súčasného Middlesbrough FC sa volá Neil Warnock a je to vskutku pozoruhodný chlapík.

Tréner súčasného Middlesbrough FC sa volá Neil Warnock a je to vskutku pozoruhodný chlapík.

Potom ako stihol dnes 65-ročný rodák a milovník Sheffieldu zdizajnovať pár kostýmov pre divadelné scény, vstúpil tento pre mnohých viac než nenápadný kouč do sveta veľkého futbalu najprv aktívne ako hráč /Chesterfield, Hartlepool United, Barnsley a pár ďalších ťímov, spolu streliac 36 gólov v 327-ich zápasoch/, aby sa v r.1979 definitívne dal na trénerstvo. Hoci je Neil Warnock kvalifikovaným rozhodcom, nikdy žiaden oficiálny futbalový zápas nepískal, najskôr kvôli svojej cholerickej povahe, jeho kniha Made in Sheffield: Neil Warnock – My Story, 2007 vám ale iste prezradí viac o kolegoch a zverencoch, ktorí si jeho občasnú mentálnu explozivitu odskákali viac než naplno.

Warnock /ani priezvisko veru nie extra mierumilovné/ je navyše úsmevne poverčivý. Po víťaznom zápase zastavuje auto na každom semafore bez ohľadu či svieti červená alebo zelená, pred veľkým duelom používa tú istú žiletku, sleduje stále svoj jeden /dva?/ obľúbený film a na „malú“ toaletu beží až vtedy, keď už sám cíti, že to už nepodrží. Šatňu opúšťa zásadne až po hráčoch.

Dnes má „Mr.Bitterface“ 71 rokov a ja mu na diaľku s radosťou trasiem pravicu. Aj keď ešte radšej by som naživo. Nuž. Všetko naj, Neil!

Reklamy
SYNOT TIP navýšený vstupný bonus stávka bez rizika - 950x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Futbal