Sledujte nás

Ostatné športy

MS v hádzanej: Kto bude gólmanom šampionátu?

Biblia píše príbeh o troch kráľoch. V Egypte včera napísali svoj víťazný ďalší traja.

Hádzaná brankár Švajčiarska Portner
Foto: handballegypt2021.com

Biblia píše príbeh o troch kráľoch. V Egypte včera napísali svoj víťazný ďalší traja.

Portner, Schmid a Miloševič.

Súboj Švajčiarov a Islandu bol napínavý a vyrovnaný od úvodného do posledného hvizdu. Helvétom vyšiel taktický risk v závere zápasu, keď niekoľko útokov po sebe stiahli z hry brankára a do poľa poslali hráča naviac. Leví podiel na víťazstve mali spomínaní traja borci. Brankár Portner bol vyhlásený za hráča zápasu.

V balkánskom derby Slovinci nedali Macedóncom šancu a s prehľadom zvíťazili 31:21. Aj v tomto zápase bol za hráča zápasu vyhlásený brankár Slovincov Lesnjak. Zdá sa, že s pribúdajúcimi zápasmi sa gólmani dostávajú do formy a organizátori budú riešiť dilemu vybrať toho najlepšieho.

Domáci Egypt zdolal Rusov 28:23 a jednoznačne chce doma medailu. Ruský medveď za posledné roky ustúpil z medailových pozícií a už len spomína na časy Lavrova či Tuckina. Pôsobil ťažkopádne, mal síce výškovú prevahu, ale rýchlonohé domáce spojky mu nedali šancu na hryz. Kľučky v štýle „poď sem-kam deš“ poslali ruského obra niekoľkokrát doslova do šatne.

Francúzi splnili úlohu favorita proti Alžírsku a zvíťazili 29:26. Nemôžem sa ale zbaviť dojmu, že hrali profesorsky, miestami až ležérne, čo sa im môže v ďalšom priebehu turnaja nepekne vypomstiť.

A ešte bystro skupina o umiestnenie:

Čile – Kórea 44:33
Rakúsko – Maroko 36:22

Dohádzania, priatelia.

Autor: Kero

Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Prihláste sa na odber noviniek

Futbal

Reklama

Viac v Ostatné športy