Sledujte nás

Hokej

Pohľad späť za 60 sekúnd: Česko – Švajčiarsko

Pokiaľ si napriek všetkému stále myslíte, že hokejovo je to Švajčiarsko predsa len furt švajčiarsko, potom ešte raz a obšírnejšie.

Česko - Švajčiarsko, MS 2021 v hokeji
Foto: iihf.com

Pokiaľ si napriek všetkému stále myslíte, že hokejovo je to Švajčiarsko predsa len furt švajčiarsko, potom ešte raz a obšírnejšie.

Helvéti majú osem miliónov obyvateľov, najviac nemocničných postelí na tisícku ľudí na svete a viac Starbucksov ako bankových pobočiek svetovej extratriedy. Vo vláde, ktorej verí 77+% ľudí, tu sedí sedem ministrov a vôbec, politický systém aký nájdete tu, už nenájdete nikde inde na svete. Neexistuje pravica, neexistuje ľavica a ak niekto vlastní kompletne celý štát, tak iba jeho obyvatelia. Politici nekradnú, lebo nemajú ako, dépeháčka činí rovných osem percent. Každý muž tu povinne drží doma zbraň a všetci sú odmala tak enviromentálne „friendly“, že dieťa nevypľuje na chodník ani žuvačku. V obchode so zvieratkami si kupujete takmer zásadne dva kusy, to aby vám to jedno doma nedajbože neplakalo. Len učitelia v tejto malej krajine divov nedostanú na Vianoce stovku. Lebo zarábajú päťkrát viac ako napríklad naši.

A hokej v krajine, ktorej ešte ani rozmery vlajky nemajú akoby všetko s kostolným poriadkom? Zaujímavé je, že každý 1.6-ty Slovák má hokejových Helvétov podvedome stále za autsajdrov, a to napriek tomu, že aj na ľade sú na tom „križiaci“ minimálne štatisticky lepšie, v poslednej dobe teda určite. V roku 2010 mali Švajčiari v NHL štyroch hráčov – my osemnásť, v roku 2015 nás v počte hokejistov za morom prvýkrát preskočili. Na majstrovstvách sveta sú Suisse za posledné roky ďaleko úspešnejší ako napríklad my, a ak ste videli hrať švajčiarskych spýdomanov posilnených borcami z NHL aj v Rige, nemôžete sa čudovať, že Česi boli permanentne tí druhí najlepší na pľaci.

Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Hokej