Sledujte nás

Futbal

Dvaja spoza piva: Slovensko – Slovinsko

Titulky svetových médií bude zase raz plniť zápas krajín, ktoré si všetci mýlia.

Kvalifikácia na MS 2022: Slovinsko - Slovensko
Foto: SITA/AP Photo/Darko Bandic

Posledné týždne boli hektické. Spoza piva vychádzalo asi s takou pravidelnosťou ako daňové reformy od Plantažníka a keď aj niečo vyšlo, tak to nebolo kompletné, pretože tak ako Igor potrebuje svojho Rišina, tak aj Timo (nie Werner) potrebuje svojho Peťka. A naopak. Alebo si to len namýšľam.

Peťo

Pracovné nasadenie jedného z autorov rubriky Spoza piva v Litvínove a legendárnom Moste a generačná obmena slovenskej fodbalovej repre má jednu črtu spoločnú. V oboch prípadoch kompetentní hovoria, že už len dva týždne. Okej, ja som sa vyplakal a v tejto chvíli sa dá prejsť k tomu podstatnému.

Titulky svetových médií bude zase raz plniť zápas krajín, ktoré si všetci mýlia. A z ktorej asi len jedna má z toho podobný komplex jako tá istá krajina z bratov Čechov. Zlatí chlapci z Göteborgu síce už skončili, ale za to postúpivejší chlapci z Južnej Afriky tvoria zatiaľ stále jadro mančaftu. A to už prešlo 12 rokov od postupu. Wamkelekele emsanzi Afrika! Ke naka! Čo tým chcel básnik povedať? Hej, je čas na prestavbu mužstva a kedy sa to dá vyskúšať ak nie na konci kvalifikácie, ktorú sme si sami dokakali? Ale ja som blbec spoza piva. Nevadí, šak o 12 rokov skúsime opäť.

No a teraz už vážne, že čo čakať od večera? Ta nič také konkrétne. Šanca na paradny futbalový večer jedenásteho novembra od pol deviatej večer, ta pamätaj že by som išiel pozerať na zápas, kde o nič nejde. A keď tam Brazília alebo iní loptoví virtuózi. Možno keby došli slovinskí cyklisti tak by som porozmýšľal. Preto dnes maximálne pred telkou. Alebo ako ja, pri svatomartinských husacích hodoch. Dobrú chuť a večer 2:0 pre domácich. Záleží ako to zahraničné média skomolia.

Timo

Peter mi píše, že či mám čas. Mám hodinky. To je to isté? Neviem. Ale čo viem je, že toto je nové Spoza piva, vítam kolektív. Slováci sme od rodu aj hrdí aj všetko toto, ale to nám v kvalifikácii už aj tak nepomôže. Šanca mizivá jak na rozumné slovo z úst Blahu, tak som si povedal, že možno Tarkovič nominuje konečne aj mená, čo aj reálne hrávajú v kluboch. Darmo, zbytočne čakať od trubky, že zahra gitarovku.

Proti Slovensku s I miesto E sme v úvode septembra remizovali 1kjednej, to sa vtedy písalo, že presne také výsledky nás dostanú na MS. Trénera vyháňajú preč, nie žeby som bol jeho fan, ale dvatri lekcie mediálneho tréningu by nezaškodili. Ak máte meno, ktoré by to s touto mirnixdirnix generáciou rozbehlo, tak sem s ním. Každopádne, tip na dnešný mečak dávam zas len nejak tak sucho, keďže ani my ani Oblakovci sa na turnáment do Kataru nekuknú. 2:1 pre dakoho, neviem teraz tak narýchlo.

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 70 € vstupný bonus počas EURO 2024 - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Futbal