Sledujte nás

Ostatné športy

Pozrel som si film Zátopek

Nevidel som Titanic, netuším čo je Kur*a hoši atď, spať chodím s kurami, Samko mi ale večer píše, Stýve, 20:30 dávajú Zátopka. Nezaváham.

Film Zátopek
Foto: RTVS / Lucky Man Films / Dušan Martinček

Nevidel som Titanic, netuším čo je Kur*a hoši atď, spať chodím s kurami, Samko mi ale večer píše, Stýve, 20:30 dávajú Zátopka. Nezaváham.

Filmík najskôr nebude na Oskara, kuknúť si ale profil borca, ktorý ako jediný človek na zemeguli dokázal vyhrať 5km, 10km i maratón na jedných Olympijských hrách a zároveň vo všetkých spomenutých disciplínach vytvoriť aj svetový rekord, to je hádam povinné kafe aj pre tých, čo v živote nedvihli činku. Nehovoriac o tom, že ten maratón bežal prvýkrát v živote.

Inšpirácie a motivácie nikdy nie je dosť, a je jedno, či ste do huslí, geografie, historických zbraní, alebo športu. Zátopek „byl blázen“, kto by ale podobným nechcel byť. Bol to egoista, čo myslel iba na seba a napriek snom svojej manželky s ňou nikdy nemal deti? Bol to nevydarený komunista? Čudák, ktorý si písal všetky detaily tréningov, stravy, vrátane farby svojej stolice? Unikát, čo v tréningu uštval aj psa? Atlét, ktorý svojmu austrálskemu kamošovi na konci dňa vysvetlil, že všetko je iba a len v hlave? Že je nutné sa uvoľniť a pustiť všetko zbytočné z nej? Že napriek tomu, že pre mňa existuje iba víťazstvo, dokážem niekomu darovať medailu, lebo ona je vždy menej ako skutočné priateľstvo?

Vraj nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Zátopek ale vraví „Ja som prišiel vyhrať. Zúčastňovať sa môžu tí za mnou…“

Dámy a páni, inšpirácií za priehrštie. Odporúčam.

Reklamy
Tipsport registračný bonus 20 Eur pre nových hráčov - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tipsport registračný bonus 20 Eur pre nových hráčov - 300x300

Futbal

SYNOT TIP vstupný bonus stávka bez rizika - 300x300

Viac v Ostatné športy