Sledujte nás

Futbal

Prečo je Erling Haaland výnimočný?

Predstavte si súčasného 12, 15, 18, 20-ročného mladíka z 13-tisícovej dedinky, ktorý skĺbi svoj talent s absolútnou túžbou byť dobrý.

Erling Haaland gólová oslava
Foto: SITA/AP Photo/Rui Vieira

Predstavte si súčasného 12, 15, 18, 20-ročného mladíka z 13-tisícovej dedinky, ktorý skĺbi svoj talent s absolútnou túžbou byť dobrý. Veľmi dobrý. V tom čo robí, najlepší na svete.

Trénuje ako Chára, stlačí na raňajky ako malý hroch, len aby nabral v puberte 15 kíl svaloviny. Vo fitku roztrhá pri tricepse kladku. Nerieši Love Island, nešprtá päť hodín denne do tiktoku, na party nekopne sedem vodiek. Radšej daruje osem hodín kvalitnému spánku a regenerácii. A strelí ďalší hetrik v jednej z najlepších líg na svete. Napríklad. Nerobí na futbalovom ihrisku nič okrem obyčajných vecí. Rozdiel je v tom, že inak a lepšie než hocikto iný. Nesimuluje. Nepotrebuje čas na adaptáciu. Nič nekomplikuje. Premastia mu zozadu achilovky, on je v mihu späť na nohách prešprintujúc faulujúceho obrancu. Pri súperovom držaní lopty hecuje rukou vlastný tím k hre vpred. Nenachytajú ho v ofsajde. Po zápase podá ruku svojim strážcom, a je jedno či si Lisander alebo Varane. Sto94centimetrov a rýchly ako Bolt, pánbožko sa i tu rád poihral.

Futbal je ako život, plný radosti a krás, bolesti a koncov. Podľa Shakespeara javisko plné hráčov a majstrov, neraz absolútne oddaných svojmu cieľu a snu. Kým padne opona, je naším potešením im zatlieskať.

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 30 € vstupný bonus 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Fortuna Stávka bez rizika za 30 € vstupný bonus 300x300

Futbal

Tipsport registračný bonus 20 Eur pre nových hráčov - 300x300

Viac v Futbal