Sledujte nás

Futbal

Vitaj v Katare

Kým na tomto polostrove v Perzskom zálive objavili v roku 1939 ropu, našiel si tu akurát tak chudobu, rybárov a lovcov perál…

MS vo futbale Katar 2022
Foto: SITA/AP Photo/Hassan Ammar

Kým na tomto polostrove v Perzskom zálive objavili v roku 1939 ropu, našiel si tu akurát tak chudobu, rybárov a lovcov perál. Keďže peniaze nie sú všetko, peniaze sú viac, trojmiliónová monarchia z krajiny piesku si dovolila nestať sa súčasťou ani Spojených arabských emirátov ani Saudskej Arábie a rozhodla sa – futbalovo povedané – kopať vlastnú ligu.

Zdravotnú starostlivosť i školské vzdelanie ponúka zadara, nenájdeš v nej politické strany, parlament a ako občan ani daň z príjmu. Šéfuje tu naplno iba emir a s rezervami ropy veľkosťou tretími na svete mu jej úplná pecka žiť. Potom že neorganizuj MS v novembri a decembri, eh.

Rýchlovka o hostiacej zemi je za nami, čo vás priatelia môže zaujímať viac je, že časy jednotlivých zápasov budú pre nás v prijateľnom čase. V skupinách sa kope o 11:00, 14:00, 17:00 a 20:00 stredoeurópskeho času. Osemfinálové a štvrťfinálové zápasy sa odohrajú o 16:00 a 20:00.

Semifinálové stretnutia majú program o 20:00 a finále a zápas o tretie miesto o 16:00.

Najskôr to už viete, radi ale zopakujeme. Tridsaťdva účastníkov je rozdelených do ôsmich skupín po štyroch mužstvách. Z každej skupiny postúpia prví dvaja do play-off. Play-off sa hrá vyraďovacím spôsobom na jeden zápas.

Hrá sa na ôsmich štadiónoch v piatich mestách. Všetky štadióny sú plne klimatizované, šesť z nich je z brusu nových. Katar kope s loptou Adidas Al Rihla, maskota som nerozoznal. Podobné ako žirafa ale úplne iné. 

A? Poznáme už aj majstra svet/r/a, ak nás budeš čítať počas šampionátu pravidelne, dozvieš sa včas.

Veľa futbalových zážitkov a šetri na érkondišn, nie si Katar. Dočítania, priatelia.

Reklamy
SYNOT TIP navýšený vstupný bonus stávka bez rizika - 950x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Futbal