Sledujte nás

Hokej

Hokejová moderna sa volá Švajčiarsko

Tri zápasy na majstrovstvách sveta, tri výhry, skóre 15:0 a brutálna hokejová moderna. A nie je to ani USA, ani Kanada, ani Švédsko, ani Fínsko.

Švajčiarsko - Slovensko, MS 2021 v hokeji

Tri zápasy na majstrovstvách sveta, tri výhry, skóre 15:0 a brutálna hokejová moderna. A nie je to ani USA, ani Kanada, ani Švédsko, ani Fínsko, ani Česko. Náš najbližší súper v Rige sa volá Švajčiarsko.

Majú osem miliónov obyvateľov, najviac nemocničných postelí na tisícku ľudí na svete a viac Starbucksov ako bankových pobočiek svetovej extratriedy. Vo vláde, ktorej verí 77+% ľudí, tu sedí sedem ministrov a vôbec, politický systém aký nájdete tu, už nenájdete nikde inde na svete. Neexistuje pravica, neexistuje ľavica a ak niekto vlastní kompletne celý štát, tak iba jeho obyvatelia. Politici nekradnú, lebo nemajú ako, dépeháčka činí rovných osem percent. Každý muž tu povinne drží doma zbraň a všetci sú odmala tak enviromentálne „friendly“, že dieťa nehodí na chodník ani žuvačku. V obchode so zvieratkami si kupujete takmer zásadne dva kusy, to aby vám to jedno doma nedajbože neplakalo. Len učitelia v tejto malej krajine divov nedostanú na Vianoce stovku. Lebo zarábajú päťkrát viac ako naši.

A že čo hokej v krajine, ktorej ešte ani rozmery vlajky nemajú všetko s kostolným poriadkom? Zaujímavé je, že každý 1.6-ty Slovák má hokejových Helvétov podvedome stále za autsajdrov, a to napriek tomu, že aj na ľade sú na tom „križiaci“ minimálne štatisticky lepšie. V roku 2010 mali Švajčiari v NHL štyroch hráčov – my osemnásť, v roku 2015 nás v počte hokejistov za morom prvýkrát preskočili. Skúste si pozrieť, kedy sme na hokejových majstrovstvách sveta skončili lepšie ako Suisse. V súčasnej hviezdnej ekipe zaostrite na Fialu, Niederreitera a Malgina.

Kurz na favorita sa hýbe pri 1,6, my doma veríme, že naši borci zlomia švajčiarovi kríž. Slovensko, do toho!

Reklamy
Tipsport registračný bonus 20 Eur pre nových hráčov - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Hokej