Sledujte nás

Futbal

Kto vyhrá Premier League? Tak tesný súboj sme tu už dlho nemali

Kto je aktuálne favoritom na titul v Anglicku? Takto napínavý titulový súboj sme tu nemali už roky.

Anglická Premier League
Foto: Canva

Anglická futbalová Premier League pomaly vrcholí a vyostruje sa tak aj titulový súboj. V hre sú tri tímy – Liverpool, Manchester City a Arsenal. Kto má podľa stávkových kancelárií najväčšiu šancu na zisk titulu?

Premier League 2023/2024 – kto má najväčšie šance na titul?

Počas tohto víkendu je na programe už 32. kolo anglickej najvyššej súťaže, čo znamená, že do konca ligy sa odohrá každý mančaft už len sedem zápasov – s výnimkou niekoľkých tímov, ktorých ešte čakajú dohrávky kvôli pohárovým povinnostiam.

V hre o titul ostávajú tri tímy, pričom rozdiel medzi aktuálne prvým Liverpoolom (70) a tretím Manchestrom City (67) je len 3-bodový. Za aktuálnym lídrom tabuľky zaostáva druhý Arsenal (68) len o dva body. Takto tesné bodové rozdiely v tak pokročilom štádiu sezóny navyše s troma tímami stále v titulovom súboji sme tu nemali už roky. A to sľubuje skvelú príležitosť aj pre tipérov, ktorí môžu využiť lákavé kurzy a tipnúť si víťaza „title race“.

Stávky na víťaza Premier League – Kurzy Fortuna, Tipsport, Synottip

Akého favorita na víťazstvo v Premier League majú bookmakeri? Kurzy a stávkové kancelárie a prikláňajú k tomu, že to bude práve Liverpool. Hodnotiť tak môžeme podľa výrazne najnižšieho kurzu spomedzi troch tímov, ktoré sú stále v boji o titul.

V tabuľke nižšie si môžete pozrieť aktuálne kurzy na všetkých troch ašpirantov na titul v Anglicku a porovnať si môžete aj kurzy od troch stávkových kancelárií – Fortuna, Tipsport a Synottip. Všetky tieto stávkové kancelárie ponúkajú za registráciu pre nových hráčov aj bonus v podobe stávky bez rizika (alebo peňazí zadarmo v prípade Tipsportu), ktorý môžete využiť aj na stavenie si na víťaza Premier League.

TímFortunaTipsportSynottip
Liverpool2,252,202,20
Man City2,752,702,90
Arsenal3,503,703,75
STÁVKY 👉STAVIŤ TUSTAVIŤ TUSTAVIŤ TU

Kurzy sú aktuálne k 5. 4. 2024

Liverpool novým favoritom na titul aj podľa Opta

Vôbec po prvýkrát od začiatku tejto sezóny má podľa analýz Opta najväčšiu šancu na zisk titulu Liverpool FC, čím len potvrdzuje kurzy vypísané v stávkových kanceláriách. Ide o štatistiku po 30. kole Premier League.

Ešte 31. marca simuloval superpočítač Opta zvyšok sezóny Premier League v 10 000 simuláciách, pričom Liverpool skončil na jej čele až v 47,7 % prípadov. Oproti posledným simuláciám sme teda zaznamenali nárast v tejto pravdepodobnosti o 12,4 %. Prvýkrát od začiatku sezóny tak podľa výpočtov nie je favoritom na titul Manchester City, ale práve tím od rieky Mersey.

Opta štatistika na víťaza Premier League
Zdroj: Opta Analyst

Ďalšie zápasy Premier League sú na programe už počas tohto víkendu. Kurzy a pravdepodobnosti na víťazstvo v lige sa tak môžu meniť skutočne každým odohratým zápasom. Jedno je však jasné – tak zaujímavý titulový súboj sme v Anglicku nezažili už dobrých pár rokov.

Reklamy
SYNOT TIP navýšený vstupný bonus stávka bez rizika - 950x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Futbal