Sledujte nás

Hokej

Medzitým v NHL: Ako ide play-off

Dnes majú naši hráči na MS voľno, tak sa môžeme pozrieť, ako makajú tímy v NHL.

Medzitým v NHL, sezóna 2023/2024 - Ako ide play-off

Východná konferencia

V prvom kole mali šancu na zisk Stanleyho pohára hneď dvaja Slováci. Tampa s Erikom Černákom bojovala proti Floride, ale podarilo sa im vyhrať len jeden zápas.

Tuhší súboj bol medzi Bostonom a Torontom, kde sa rozhodlo až v siedmom zápase. Z víťazstva sa nakoniec tešil Boston. (Neprajníci Toronta opäť zaplnili sociálne siete vtipmi o tom, ako sa Javorovým listom nedarí získať vytúženú trofej už viac ako 55 rokov).

Stav druhého kola medzi Floridou a Bostonom je momentálne 3:1 v prospech Panterov. 

Druhým Slovákom v hre bol Martin Fehérváry. Jeho Washington nastúpil proti New York Rangers. Jazdci, ktorí patrili medzi najlepšie tímy základnej časti, potvrdili úlohu favorita a Washingtonu nepustili ani jeden zápas. Dobrá správa je, že Martin Fehérváry si už stihol napraviť chuť v drese národného tímu.

Duel medzi Carolinou a tímom New York Islanders sa tiež niesol v jednoznačnom duchu. Carolina presvedčivo zdolala Ostrovanov 4:1 na zápasy.

V druhom kole je stav medzi New York Rangers a Carolinou 3:2 na zápasy.

Západná konferencia

Hovorí sa, že čo sa stane vo Vegas, to ostane vo Vegas. Pre Stanley Cup to však neplatí: ten vo Vegas neostane, keďže Zlatí Rytieri podľahli Dallasu 3:4 na zápasy.

V dueloch medzi Winnipegom a Coloradom Stíhačky prekvapivo nestíhali na Lavíny a prehrali 1:4 na zápasy.

V druhom kole je stav medzi Dallasom a Coloradom zatiaľ v prospech Hviezd v pomere 3:1.

Pomerne jednoznačne dopadli zápasy medzi Vancouverom a Nashvillom. Vancouver potvrdil úlohu favorita, keď svojho súpera zdolal 4:2.

Ešte jednoznačnejšie dopadol súboj medzi Edmontonom a Los Angeles. Oilers sa v prvej polovici základnej časti veľmi trápili, neskôr chytili „druhý dych“ a v prvom kole play-off dovolili súperovi vyhrať len jediný zápas. 

Stav druhého kola medzi Vancouverom a Edmontonom je momentálne 2:1.

Čo sme si ešte všimli

Niektoré tímy, ktoré nepostúpili do playoff, zapĺňajú svoje webstránky chválami na hráčov z ich tímov (resp. z ich fariem), ktorí reprezentujú svoje rodné krajiny na MS. Ak by ste sa pomedzi zápasy nášho národného tímu nudili (a ak sa vyznáte na webe nhl.com), rozhodne si pozrite, ako o našich mládencoch píšu ich tímy. 

Hádanka: viete, koho jeho tím volá „Marty Party“?

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 70 € vstupný bonus počas EURO 2024 - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Hokej