Sledujte nás

Futbal

Bardejovskí legionári

Máš tesne po 20, opúšťaš sladký domov a letíš 7000 kilometrov do neznámej zeme. Na Slovensko. Si predsa futbalista. A ideš za svojimi snami.

Legionári Parizánu Bardejov - beseda na Gymnáziu Leonarda Stockela

Máš tesne po 20, opúšťaš sladký domov a letíš 7000 kilometrov do neznámej zeme. Na Slovensko. Si predsa futbalista. A ideš za svojimi snami.

Na skúške v klube si dva týždne, zapáčiš sa, ostávaš, nezapáčiš, „deš o dúm dál“. Máš stravu a ubytko zadara, pár stovák na páske a – trénuješ. Okrem toho ešte trénuješ a – trénuješ. Regeneruješ, spíš, na izbe dávaš videohry, občas brnkneš mame v Kolumbii, Kamerune či Venezuele. Životospráva je kardinálny aspekt tvojho bytia, vieš, že taký Cristiano do Irishu nechodí a AK, sedí tam pri minerálke. Si ako študent – flákneš domácu, sedíš. Flákneš zas – nehráš. Flákneš to párkrát za sebou a balíš švestky. Si tu sám, aj so svojou jazykovou bariérou a vieš, že rozhoduje disciplína. Motivácia. Zodpovednosť. Drina. Trpezlivosť. Stačí, ak príde jedno zranenie (ako bolo napríklad to v ostatnom kole u nás doma) a tvoje sny menia kurz sám nevieš kam.

Stretnutie so zahraničnými futbalistami Partizána Bardejov bolo unikátnym zážitkom. Exotika, mixtúra jazykov, humor, pohoda, vytetované modlitby či symboly rodičov a kopa otvorených sŕdc. A čo už si viac dnes môžeme ľudkovia želať. Bo ako píše básnik – Každý deň stretnúť človeka. 

„Follow your dreams“ a veľa štastia, „Partizáni“.

PS: Bardejov sa zachránil v 3. lige. Veselý nápad na stretnutie s piatimi legionármi Partizána na bardejovskom gymku GLS tak skrsol spontánne a za jeho realizáciu srdečne ďakujeme Rasťovi Kicovi.

Reklamy
Euro s bonusom 30 € za registráciu v Tipsporte - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Fortuna Stávka bez rizika za 70 € vstupný bonus počas EURO 2024 - 300x300

Futbal

Euro s bonusom 30 € za registráciu v Tipsporte - 300x300

Viac v Futbal