Sledujte nás

Tenis

Koniec tenisovej kariéry

Je to už oficiálne. Dvojnásobná grandslamová víťazka Li Na ukončila svoju hráčsku kariéru, keď už ďalej nedokázala bojovať so zraneniami.

Li Na má na svojom konte doposiaľ dva tituly z Grand Slamov, jeden z Australian Open (2014), ten druhý zase z French Open (2011). Bývalá svetová šestka sa na tenisových kurtoch neukázala od júna, keď vypadla v treťom kole vo Wimbledone.

,,Trvalo mi niekoľko bolestných mesiacov kým som konečne dospela k rozhodnutiu, že moje chronické zranenie ma už nikdy nenechá byť tenistkou, akou by som chcela byť.“

Svoje rozhodnutie ohlásila v otvorenom liste pre fanúšikov, kde dodala: ,,Stále som sa snažila vrátiť do 100%-nej formy, no moje telo mi stále opakovalo, že vo veku 32 rokov už nebudem schopná súťažiť na svetovom TOP leveli.“

,,Po štyroch operáciach kolena a nekonečnom počte injekcií vstreknutých do môjho kolena na zmiernenie bolesti a opuchu ma už moje telo prosilo o koniec tohto trápenia.“ (BBC Sport)

Keby sa Li Na v mladosti rozhodla pre bedminton, ako pôvodne zamýšľala, nikdy by neobohatila ženský tenis o jej úžasné schopnosti a optimizmus, nielen herný. Ten jej dúfame vydrží aj po odchode do tenisového dôchodku.

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 70 € vstupný bonus počas MS v hokeji 2024 - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Tenis