Prekonala dve vážne zranenia kolena, no pomaly naberá stratenú formu. Talent z nebies so sklzom čo nemal ani Stenmark…
Lindsey Vonnová vyhrala zjazd v Cortine d’Ampezzo a vyrovnala tak rekord legendárnej Rakúšanky Annemarie Moserovej-Pröllovej v počte víťazstiev vo Svetovom pohári. Obe teraz majú na konte dokopy 62 triumfov, Moserová-Pröllová vyhrala posledné preteky pred 35-mi rokmi, presne 16. februára 1980.
V pondelkovom super-G bude mať 30-ročná americká lyžiarka možnosť prekonať tento rekord. „Bola na dlhá cesta. Samozrejme som bola nervózna, dlho som na tento deň čakala,“ povedala Vonnová po svojom treťom tohtosezónnom víťazstve. „Teraz sa môžem posunúť ešte ďalej a pokračovať v dobrých výkonoch a dúfam, že získam ešte mnoho víťazstiev.“
Vonnová, ktorá sa iba v decembri vrátila po ročnej pauze na biele svahy, momentálne úraduje na šiestom mieste v bodovaní Svetového pohára. Jednotkou je Slovinka Tina Mazeová.
Rekord sa pochopiteľne vzťahuje len na ženskú kategóriu. V tej mužskej dominuje Švéd Ingemar Stenmark, ktorý má na svojom konte celkovo 86 víťazstiev.
Futbal
-
Anglicko
/ 2 dni dozaduKohútom je jedno či hrajú dobre či zle, vždy ťa sklamú
Keď povýšiš futbal na náboženstvo, nežeň sa. Rozumej spomaľ.
Od Stew Bee -
Anglicko
/ 6 dní dozaduMajkl nenahral toľko hitov čo Nicolas spálil šancí
Vitaj pri tradične netradičnom pohľade na ďalšie kolo Premier League.
Od Stew Bee -
Anglicko
/ 3 týždne dozaduDesiatku milosrdného ruženca za Amoriho jedenástku
Pome aj v novom roku kuknúť, kto koho dnes v krajine Wilka Dobyvateľa rozbije.
Od Stew Bee