Sledujte nás

Ostatné športy

22-ročná gymnastka láme rekordy

Simone Biles sa v nedeľu stala najviac dekorovanou gymnastkou v histórii majstrovstiev sveta, keď získala päť zlatých medailý v nemeckom Stuttgarte.

Simone Biles

Simone Biles sa v nedeľu stala najviac dekorovanou gymnastkou v histórii majstrovstiev sveta, keď v nemeckom Stuttgarte získala až päť zlatých medailí. Celkovo už táto mladá športovkyňa získala na svetových šampionátoch 19 zlatých, tri strieborné a tri bronzové medaile. 

Rekord od roku 1996 s počtom cenných kovov na úrovni 23 držal Vitaly Scherbo, reprezentant Sovietského zväzu a Bieloruska. Na svojich piatych majstrovstvách Simone tento rekord dorovnala, keď získala zlato v disciplíne “vault” (preskok). Nasledujúci deň prekonala vlastný rekord zlatom v disciplínach “balance beam” (kladina) a “floor exercise”. 

Seniorskú kariéru začala v roku 2013 a odvtedy si na svoje konto pripisuje jedno zlato za druhým. Zažiarila na letných olympijských hrách v Riu, kde získala štyri zlaté a jednu bronzovú medailu. Svojimi výkonmi výrazne dopomohla celému americkému tímu gymnastiek k zisku zlata, keď sa s prehľadom o viac než osem bodov zdolali v tímovej súťaži druhé Rusky.

Simone vo svojich zostavách predvádza jedny z najnáročnejších cvikov v gymnastike vôbec. Cviky pomenované po nej (s anglickým popisom): 

Biles (6.4) (vault): Yurchenko half-on, front layout salto with double twist off

Biles (H) (balance beam): double double tucked salto dismount

Biles (G) (floor exercise): double layout half out 

Biles II (J) (floor exercise): triple double tucked salto

Biles (H) a Biles II (s hodnotením J – momentálne najvyššie hodnotený cvik v gymnastike) si môžte pozrieť na videu: 

Najbližšie ju budeme môcť vidieť na Olympiáde v Tokyu 2020, ktorá bude podľa jej slov posledná. 

Autor: Naty

Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Reklama

Futbal

Reklama Podcast Spoza piva banner 300x300

Viac v Ostatné športy