Sledujte nás

Futbal

Odišiel Der Bomber: Zbohom, Gerd Müller

V nedeľu ráno obletela športový svet správa o smrti Gerda Müllera, nezabudnuteľnej nemeckej legendy.

V nedeľu ráno obletela športový svet správa o smrti Gerda Müllera, nezabudnuteľnej nemeckej legendy.

Dnes sa nemecký futbal odel do čiernej farby. Nielen mníchovský klub totiž smúti nad smrťou Gerda Müllera, ktorý zomrel v nedeľu ráno vo veku 75 rokov. Müller sa zapísal do histórie futbalu a najmä Bayernu. V drese Bayernu strelil neskutočných 566 gólov v 607 súťažných vystúpeniach a stále si drží rekord v počte strelených gólov v Bundeslige (365) a sedemkrát bol najlepším strelcom. V národnom tíme pritom dokázal streliť 68 gólov v 62 zápasoch.

Der Bomber prišiel do Bayernu v lete 1964 a vyhral medzikontinentálny pohár, tri európske poháre a Pohár víťazov európskych pohárov. S národným tímom vyhral ME 1972 a aj MS 1974, keď vo finále v Mníchove proti Holandsku strelil víťazný gól. Po odchode do dôchodku zostal v klube dlho ako tréner mládeže.

 „Správa o smrti Gerda Müllera nás všetkých veľmi zarmútila. Je jednou z najväčších legiend v histórii FC Bayern, jeho úspechy sú bezkonkurenčné dodnes a navždy budú súčasťou veľkej histórie FC Bayern a celého nemeckého futbalu. Gerd Müller ako hráč a človek znamená FC Bayern a jeho rozvoj na jeden z najväčších klubov na svete ako žiadny iný. Gerd zostane navždy v našich srdciach,“ povedal pre fcbayern.com generálny riaditeľ, Oliver Kahn.

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 70 € vstupný bonus počas EURO 2024 - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Futbal