Futbal

Bundesliga nie je nudná

Písal sa 19. máj 2001, 14:30, Gelsenkirchen. Hralo sa 34. kolo Bundesligy.

Bayern Mníchov majster Bundesligy 2023

Písal sa 19. máj 2001, 14:30, Gelsenkirchen. Hralo sa 34. kolo Bundesligy. Po 33 odohratých zápasoch bol Bayern prvý o bod pred Schalke.

S04 vyhralo v 34. kole svoj domáci zápas s Unterhachingom (Mníchovské predmestie) 5:3. Ak chcel Bayern titul, nesmel v Hamburgu prehrať posledný zápas. Avšak, Sergei Barbarez, útočník HSV strelil hlavou v 90. minúte gól na 1:0, čím rozpútal šialené oslavy hráčov a fanúšikov Schalke 04 priamo na hracej ploche starého štadióna v Gelsenkirchene.

V Hamburgu sa k riadnej hracej dobe pridali tri minúty. Pri poslednej akcii zápasu chytil brankár HSV „malú domov“. Bol nariadený nepriamý kop pre FCB. K lopte sa postavil kapitán Effenberg, Hargreaves a stopér Anderson, pričom nebolo jasné, akým spôsobom sa bude posledná strela sezóny 2000/2001 realizovať.

V Geslenkirchene sa už niekoľko minút oslavovalo. V tej dobe nemal v telefóne nikto internet a žiadne live score. Posledná správa ktorú fanušíkovia, hráči a funkcionári S04 mali, bol stav 1:0 v 90. minúte pre HSV. „Effe“ priťukol loptu Andersonovi a ten prepálil všetko, čo stálo medzi ním a bránkovou čiarou. V 95. minúte, cca päť minút po skončení zápasu v Gelsenkirchene, sa titul začal oslavovať na štadióne Hamburgu, no oslavovali ho „hostia“ z Mníchova.

V Gelsenkirchene nastalo hrobové ticho a nikto nechápal čo sa deje. Medzitým už hráči Bayernu dostávali na krk majstrovské medaily. O týždeň neskôr vyhral Bayern aj milánske finále Ligy majstrov proti Valecii.

O 22 rokov neskôr, 27. mája 2023 sa hralo 34. kolo Bundesligy. Bayern získal (schválne nepíšem vyhral) titul, pri rovnosti bodov s Dortmundom, gólom z 89. minúty… TOTO NIE JE NUDNÁ BUNDESLIGA.

Autor: Martin Michalčin

Tipsport registračný bonus 20 Eur pre nových hráčov - 750x100