Sledujte nás

Hokej

Medzitým v NHL: Súhrn uplynulého týždňa (5. – 12. 1. 2024)

Na Tri Krále o krok dále a slávna NHL nie je výnimkou.

Medzitým v NHL, sezóna 2023/2024 - Piatkové TOP momenty uplynulého týždňa #11

Atlantická divízia

Na prvých troch miestach nič nového. Vedie Boston (57 bodov) pred Floridou (56 bodov) a Torontom (50 bodov).

Štvrtá je Tampa (47 bodov). Erik Černák sa po krátkej pauze kvôli zraneniu vrátil do zostavy. Z dvoch zápasov si odniesol jednu plusku a… ďalšie zranenie. Jeho prognóza nie je známa.

Stále až šiesty je Montreal s 40 bodmi. Juraj Slafkovský si v uplynulom týždni pripísal jednu asistenciu. Teda, najprv mu zapísali gól, no potom sa rozhodcovia uzniesli, že ako posledný sa puku dotkol niekto iný a prepísali to na asistenciu. Fanúšikovia sa stále hádajú, ako to bolo.

Metropolitná divízia

New York Rangers si stále držia prvé miesto (54 bodov), ale Carolina sa už na nich slušne dotiahla (51 bodov). Na tretie miesto sa vrátia Philadelphia s 50 bodmi.

Na piatom mieste sú New Jersey Devils a Šimon Nemec. Naposledy bodoval 5. januára proti Chicagu. Pripísal si gól, asistenciu a tri plusky, čo je zatiaľ jeho najlepší výkon (a to je stále v NHL len nováčik!).

Až predposledný (t.j. siedmy) je v tabuľke Washington, kde hrá Martin Fehérváry. V tomto týždni nebodoval.

Poznámka: slávny kapitán Washingtonu Alex Ovečkin má v posledných zápasoch skôr asistencie než góly. Jeho „chasing greatness“ (naháňanie rekordu Gretzkého) zastalo na čísle 830 gólov a čoraz viac ľudí tvrdí, že už to proste nedá, lebo je starý a pomalý.

Centrálna divízia

Na prvom mieste sa udiala zmena – nájdeme tu Winnipeg. So svojimi 60 bodmi sú momentálne lídrami celej súťaže. Na druhom mieste je Colorado (57 bodov) a na treťom Dallas (53 bodov). V tejto divízii nehrá žiaden Slovák.

Pacifická divízia

Vancouver (59 bodov) poriadne zvýšil svoj náskok pred Vegas (53 bodov) a pred Los Angeles (48 bodov).

Seattle klesol na piate miesto. Tomáš Tatar v tomto týždni nebodoval, pribudla mu jedna pluska.

Na šiestej priečke nájdeme Calgary. Martin Pospíšil si v tomto týždni pripísal dve asistencie. Inak, vedeli ste, že patrí medzi lídrov NHL v počte rozdaných hitov? Adam Ružička v tomto týždni nebodoval. Dostal sa však cez métu 108 odohraných zápasov za „Plamene“, čím prekonal doterajšie slovenské maximum Ronalda Petrovického a stal sa najdlhšie hrajúcim Slovákom v drese Calgary.

Prúser týždňa

Už o niekoľko týždňov (7.2.2024) začína slávna exhibičná udalosť – All star weekend NHL. Nikto zo Slovákov sa naň zatiaľ nechystá. Trápiace sa Chicago vyslalo svoju vychádzajúcu hviezdu – Connora Bedarda. Má to len jeden háčik. V zápase proti New Jersey odišiel „Beďo“ z ľadu už po 3 minútach so zlomenou sánkou. Predpokladaná doba liečenie je 4-6 týždňov. Otázka teda znie, či bude do all-star víkendu už fit. Inak, zlomeniny sa v NHL občas stávajú. Ale samozrejme, keďže sa to stalo práve malému Beďovi, je okolo toho neúmerný poprask.

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 70 € vstupný bonus počas EURO 2024 - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Hokej