Sledujte nás

Šesť otázok

Šesť otázok: Linda Hlavinková

Má 15 rokov a je súčasťou slovenskej dievčenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov. Ofenzívna záložníčka v tíme Partizán Bardejov. Študentka Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove. Linda Hlavinková.

Šesť otázok: Linda Hlavinková

Má 15 rokov a je súčasťou slovenskej dievčenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov. Ofenzívna záložníčka v tíme Partizán Bardejov. Študentka Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove. Linda Hlavinková.

Ako si futbal podmaní a získa mladú dámu ako si ty?

Odmalička som bola rodičmi vedená k aktívnemu životu, a preto som mala rada všetky druhy športov. Najprv som asi od piatich rokov začala trénovať tenis, s ktorým som skončila pred rokom kvôli nedostatku času a s futbalom som začala vo svojich ôsmich rokoch najprv pri chlapcoch a neskôr som prešla k dievčatám. Moje najväčšie úspechy sú jednoznačne viaceré nominácie do reprezentácií, či už do 15 rokov a momentálne do 17 rokov.

Bývalý tréner Partizána Bardejov pán Rastislav Kica veľa nenahovorí, na tvoju adresu ale srší superlatívmi. Bývalý skvelý atlét a tiež telocvikár na GLS Bardejov pán Janko Stankovič nemal za 30 rokov na futbal pozitívne slovo, dnes ma kvôli tebe volá na miestny ženský futbal. Kde vidíš svoje najväčšie futbalové zbrane?

Moju najväčsiu zbraň vidím asi v tom, že sa snažím do tréningov dávať stále 100% a to sa neskôr aj ukazuje na ihrisku.

Tréning je 30% úspechu, zvyšok sú odpočinok, strava a duševná pohoda. Poodkryješ nám svoje zákutia?

Trénujem 4 až 5 dní v týždni a väčšionu máme zápas cez víkend. Na odpočinok počas školského roka veľmi nemám čas, keďže veľa času mi zaberá učenie, ale počas prázdnin sa snažím naplno si oddýchnuť a s rodičmi a bratom chodíme na rôzne pobyty do hotelov. Ohľadne stravy nemám žiadne pravidlá. Jednoducho jem všetko v primeranom množstve. A k mojej duševnej pohode – riadim sa tým, že to, čo sa stalo už nezmením a nezaťažujem zbytočne svoju myseľ a hlavne myslím vždy pozitívne.

Pred bytovkou sme ako chlapci súťažili v počte koníčkov. Pochváľ sa. 🙂

Naposledy, keď som si ich počítala, urobila som 836, ale to bolo pred dvoma rokmi. Takže viem, čo v najbližšej dobe vyskúšam opäť. 🙂

Vraj si rýchla. Za koľko zabehneš stovku?

V škole to bolo na telocviku 14,01.

Tvoje životné motto?

Nateraz nemám žiadne. Ale ako som spomínala, chcem myslieť pozitívne.

Ďakujeme za rozhovor, Linda.

Linda Hlavinková - reprezentácia
Kvalifikácia ME 2022 WU17: Slovensko – Faerské ostrovy 3:0, Linda so streleným gólom

Reklamy
Tipsport registračný bonus 20 Eur pre nových hráčov - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Šesť otázok