Sledujte nás

Ostatné športy

Patrik Lenart: Ciele, ktoré chcem tento rok dosiahnuť, sú vysoké

Má 15 rokov a od marca tohto roku je halovým majstrom Slovenska v skoku do diaľky v kategórii starší žiaci.

Patrik Lenart, Bardejov

Má 15 rokov, študuje na Gymnáziu L. Stockela v Bardejove a trénuje v atletickom klube ŠŠK J. A. Komenského v tom istom meste. Od marca tohto roku je halovým majstrom Slovenska v skoku do diaľky v kategórii starší žiaci. Priatelia, Patrik Lenart.

K atletike sa dostáva ako desaťročný, keď nastupuje do športovej triedy na 1. Základnej škole na Komenského ulici v Bardejove. Rýchlo prepadá láske k tomuto športu a túžba zlepšovať sa ho neustále posúva ďalej.

Patrik trénuje 4-krát do týždňa so svojím trénerom Mgr. Andrejom Pečeňukom. Prípravu delia na jarnú, letnú a zimnú. Počas jari a leta sa snažia rozvíjať rýchlosť a techniku v jednotlivých disciplínach. V zime je dôraz zameraný na získavanie sily a odrazovej výbušnosti.

Svoj športový rok, dosiahnuté úspechy, stravu a celkový režim práce charakterizuje inak vynikajúci študent bilingválnej sekcie spomenutého gymnázia nasledovne:

„Pretekať začíname koncom januára na halovom mítingu v Maďarsku. Neskôr sa konajú oblastné a napokon aj celoslovenské halové majstrovstvá v Bratislave. Po nich nasleduje pauza a následne začína jarná sezóna vonku. Pretekáme na jednotlivých kolách súťaže družstiev na východnom Slovensku v Košiciach. Táto časť sezóny končí v júni a nasleduje letná pauza, počas ktorej sa snažíme čo najlepšie vyladiť formu na jeseň. V jeseni sa organizujú dva vrcholy sezóny, dejisko sa mení každý rok. Sú nimi Majstrovstvá SR jednotlivcov a Majstrovstvá SR družstiev starších žiakov, čož je moja kategória.

Najväčšie úspechy sa mi podarilo dosiahnuť v disciplínach skok do diaľky, skok do výšky a šprint na 150m a 300m. V skoku do diaľky som viacnásobný majster východu a od marca tohto roku aj halový majster Slovenska. V skoku do výšky som tiež vyhral na východe vonku aj v hale a na Majstrovstvách Slovenska som obsadil pre mňa osobne veľmi úspešné 2. miesto.

V šprinte na celoslovenský úspech ešte čakám, ale verím, že príde ešte tohto roku pod holým nebom. V hale sme spoločne s chlapcami obsadili 1. miesto v štafete na 4 x 200 m.

Úspechy s družstvom: majstri Slovenska v rokoch 2022 a 2023

Osobné rekordy:

  • Skok do diaľky: 600 cm
  • Skok do výšky: 170 cm
  • 150m: 18,22 sek., v.+1,4 m/s
  • 300m: 39,24 sek.

Moja strava a režim:

Snažím sa zdravo stravovať, mať vyvážený jedálniček. Dôležité sú vitamíny B, C, D a magnézium, ktoré podporujú výkon a regeneráciu. Snažím sa dodržiavať pitný režim a spať aspoň 8 hodín denne, aby som mal každý deň dostatok energie.

Ciele, ktoré chcem tento rok dosiahnuť, sú vysoké. Chcem prekonať niektoré rekordy klubu a získať čím viac cenných kovov na Majstrovstvách SR pod holým nebom. Pevne verím, že budem mať kvalitnú tréningovú prípravu a svoje stanovené ciele naplním.

Na záver by som chcel špeciálne poďakovať mojim rodičom, ktorí ma stále podporujú. Veľká vďaka patrí aj trénerom Mgr. Andrejovi Pečeňukovi a tiež Mgr. Zoranovi Kollárovičovi, ktorí sa mne ale aj ostatným členom klubu neustále venujú. Tiež ďakujem chlapcom z oddielu za perfektnú atmosféru na tréningu aj mimo neho.“

Aj my želáme mladej slovenskej nádeji veľa pohody a entuziazmu v jeho súkromnom aj športovom živote.

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 30 € vstupný bonus 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

SYNOT TIP vstupný bonus stávka bez rizika - 300x300

Futbal

SYNOT TIP vstupný bonus stávka bez rizika - 300x300

Viac v Ostatné športy