Sledujte nás

Šesť otázok

Šesť otázok: Pavol Čekan

Čakali by ste ho možno všade, len nie na športovom portáli. Dámy a páni, na našich šesť otázok dnes odpovedá Pavol Čekan.

Čakali by ste ho možno všade, len nie na športovom portáli. Dámy a páni, na našich šesť otázok dnes odpovedá Pavol Čekan.

Čo je najväčšia nevýhoda toho, že si vedec?

Tým, že som vždy vedcom chcel byť a ním aj som, nevnímam žiadnu zásadnú nevýhodu byť vedcom. Možno, že nemám viac času na vlastnú rodinu a niektoré koníčky, ktoré som robil zamladi.

Hrávaš so svojimi ratolesťami šachy. Máš čas aj na nejaký ďalší šport?

Priznám sa, že šachy hráme s chlapcami veľmi sporadicky. Ešte sú malí. Určite ich budeme hrať viac, keď budú starší. My sme florbalová rodina. Ja som hral poloprofesionálne florbal na Islande, v USA a dokonca som si aj za Prešov zahral 2 ligové zápasy v roku 2009. Môj najstarší syn Ivan hrá florbal za najlepší mládežnícky klub v Bratislave, Galaktikos. Aj ďalší dvaja mladší synovia si s nami niekedy zahrajú florbal.

Ktorého športovca by si v tvojom pomyselnom rebríčku postavil na piedestál a prečo?

V túto chvíľu jednoznačne Petru Vlhovú. Jej úspech v lyžovaní je odbivuhodný a je veľkým vzorom pre nás všetkých vo vytrvalosti, ctižiadostivosti, nevzdávaní sa, v bojovnosti atď.

Si srdciar folklorista. Čo v muzike miluješ najviac?  

V muzike milujem najviac ju performovať na pódiu. Zahrať a zaspievať super nejakú pieseň. Mám rád dobrú partiu v kapele a samozrejme zbozňujem, ak sa ľuďom moja muzika páči.

Prečo je na svete toľko nevraživosti?

Je to preto, lebo je vo svete veľa utrpenia a sociálnych rozdielov medzi ľuďmi, štátmi a národmi. Vo svete je veľká nerovnosť a veľa nešťastia. To vždy vyústi v nevraživosť. Je to v nás ľuďoch tisícročia. A nie je to inak ani dnes.

Obdivujem okrem iného tvoju trpezlivisť. Čo ťa posúva každý deň dopredu?

Dopredu ma posúva moja rodina, moja viera v dobro, viera v ľudí, viera, že aj čestnou a poctivou cestou je možné dosiahnuť úspech. Neláka ma bohatstvo, ale teší ma uznanie ľudí, mám rád ten skvelý pocit pri vedeckom objave. Netajím sa tým, že by som ešte rád niečo veľké na vedeckom poli dokázal, napr. vyvinúť najpresnejšiu diagnostiku rakoviny atď. To všetko ma ženie dopredu.

Pavol, ďakujeme za rozhovor.

Reklamy
SYNOT TIP navýšený vstupný bonus stávka bez rizika - 950x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Šesť otázok