dec 15, 5 mesiacov ago

Bundesliga, deň pätnásty

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/12/dortmund.jpgBundesliga, deň pätnásty

Ako sa v tomto hekticko-predvianočnom období vyjadril jeden komik, autor piesne „Každý deň budú vraj Vianoce“, by mal byť zavretý za šírenie poplašných správ. Deje sa pätnáste kolo Bundesligy, krásny kolektív.

Dortmund – Brémy

Ani po ostatných 14 zápasoch ma neprestáva udivovať futbalovosť Dortmundu. Ešte neporazené fčeličky budú v sobotu (f)čeliť na domácej pôjde cmotarom z Brém, ktorí boli začiatkom sezóny schopní poraziť aj rakovinu, no postupne zhasli jak adventné sviečky. Prvý proti deviatemu, dominancia proti priemernosti – budú hostia platiť kartou či v hotovosti?

I keď fotbal je nevyspytateľný jak každá ďalšia kapitánova veta, neverím tomu, žeby BVB pri domácom kurze 1,34 dovolila Werderu (9,dačo) kopnúť čosi výraznejšie.

Hannover – Bayern Mníchov

V minulých mesiacoch by si jeden začal hladiť fúze pri dumaní, že už keď Bayern prehral skoro s každým, dočká sa i Hannover. Štatút zľaknutého outsidera bez prejavu však Bavori už konečne nechali za hlavou a vedení sériou kvalitných výsledkov sa opäť začínajú podobať na Bayern spred pár rôčkov. Ak Müller nepredvedie high-kick jak v Amstri, Boh chráň Hangover pred výpraskom v polčase.

Kurzy? Nebuďte naivní, bo takých už veľo na švece. Dooobre no (13 vs. 1,2).

Hoffenheim – Monchengladbach

Futbalovo zaujímavý duel sa črtá v nemeckom Zborove. Zatiaľ čo Hoffenheim zažíva primerane očakávaný priebeh sezóny, Žriebätá z Borussia Parku zdá sa v lete dospeli a teraz rozdupú takmer každého protivníka.

Pri kurzoch 1,9 vs. 3,7 láka jednička, uff, radšej drahšia jedlička a doma pohodička.

Ako zistíte, že učiteľ mal sen byť lekárom a ostalo to v ňom? Na študentovu otázku, kedy dostane známku, odpovedá: „Výsledky budú jasné ihneď po tom, čo dokončím všetky testy.“ Najsviatkovejší advent želám vám všetkým.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, deň pätnásty" cez

More in Futbal
13:00, 1 týždeň ago

Keď futbal bolí (liverpoolska balada)

Začalo to ešte v lete Zapol telku ujko tete Dvadsať tímov každý v strehu Nečakajú milosť, nehu Tak stalo sa čo sa stalo Dvom koňom sa zdalo málo Začal sa boj medzi nimi Ekvivalent k nášmu krimi Naháňačka sťa by rely Stuhnutá krv v žilách bola Lietajú…

Read   Comments are off
17:09, 3 týždne ago

Liverpool – Barcelona, Post Coitum

Jeden chytrý raz povedal, že futbal je najkrajšia vedľajšia vec v živote, lebo ho odráža v inom lesku. Kto včera sledoval zázrak na Anfield Road, nemôže povedať inak. Jo. V Barcelone včera večer naozaj padla virtuálna Sagrada Familia. Tá postavená z …

Read   Comments are off
22:19, 3 týždne ago

Jak utopit génia Messiho aneb konec plačkošov v Európe

Prvý zápas stav 0:0 a Suaréz strieľa gól svojmu bývalému mužstvu a raduje sa, ako keby vynašiel liek proti rakovine. Za stavu 2:0, Messiho geniálny priamy a je vymaľované. Veď prečo by aj nie. Hráš proti Barcelone. Beží nadstavený čas, Messi prihráva…

Read   Comments are off