dec 15, 3 mesiace ago

Bundesliga, deň pätnásty

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/12/dortmund.jpgBundesliga, deň pätnásty

Ako sa v tomto hekticko-predvianočnom období vyjadril jeden komik, autor piesne „Každý deň budú vraj Vianoce“, by mal byť zavretý za šírenie poplašných správ. Deje sa pätnáste kolo Bundesligy, krásny kolektív.

Dortmund – Brémy

Ani po ostatných 14 zápasoch ma neprestáva udivovať futbalovosť Dortmundu. Ešte neporazené fčeličky budú v sobotu (f)čeliť na domácej pôjde cmotarom z Brém, ktorí boli začiatkom sezóny schopní poraziť aj rakovinu, no postupne zhasli jak adventné sviečky. Prvý proti deviatemu, dominancia proti priemernosti – budú hostia platiť kartou či v hotovosti?

I keď fotbal je nevyspytateľný jak každá ďalšia kapitánova veta, neverím tomu, žeby BVB pri domácom kurze 1,34 dovolila Werderu (9,dačo) kopnúť čosi výraznejšie.

Hannover – Bayern Mníchov

V minulých mesiacoch by si jeden začal hladiť fúze pri dumaní, že už keď Bayern prehral skoro s každým, dočká sa i Hannover. Štatút zľaknutého outsidera bez prejavu však Bavori už konečne nechali za hlavou a vedení sériou kvalitných výsledkov sa opäť začínajú podobať na Bayern spred pár rôčkov. Ak Müller nepredvedie high-kick jak v Amstri, Boh chráň Hangover pred výpraskom v polčase.

Kurzy? Nebuďte naivní, bo takých už veľo na švece. Dooobre no (13 vs. 1,2).

Hoffenheim – Monchengladbach

Futbalovo zaujímavý duel sa črtá v nemeckom Zborove. Zatiaľ čo Hoffenheim zažíva primerane očakávaný priebeh sezóny, Žriebätá z Borussia Parku zdá sa v lete dospeli a teraz rozdupú takmer každého protivníka.

Pri kurzoch 1,9 vs. 3,7 láka jednička, uff, radšej drahšia jedlička a doma pohodička.

Ako zistíte, že učiteľ mal sen byť lekárom a ostalo to v ňom? Na študentovu otázku, kedy dostane známku, odpovedá: „Výsledky budú jasné ihneď po tom, čo dokončím všetky testy.“ Najsviatkovejší advent želám vám všetkým.

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper
Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, deň pätnásty" cez

More in Futbal
18:04, 4 dni ago

Keď ti kolená podrážajú vlastní

Šport a peniaze nemajú na prvý pohľad veľa spoločného, no karta sa otočí pri zistení, že jedno bez druhého sa nezaobíde. A v našom meste sme toho priamymi svedkami. „Šport vo všeobecnosti musí mať väčšiu podporu štátu, futbal nevynímajúc. Rozpočty kl…

Read   Comments are off
8:29, 2 týždne ago

Znovuzrodenie futbalu na košických trávnikoch

Časy, kedy na košickej Lokomotíve predstavovali svoje majstrovstvo kluby ako Manchester United či AS Rím sú dávno za nami. Omnoho čerstvejšie máme v pamäti postup VSS Košice medzi fortunaligovú elitu a následný zánik klubu pre finančné problémy. Koši…

Read   Comments are off
22:23, 2 týždne ago

Premier League v skratke, 10. marec

Tridsiate kolo v zemi Albionu znova potvrdilo, že v Anglicku prší za každého počasia. A že sa tu ešte furt kope najmegalomanskejšia liga na svete. SOUTHAMPTON – TOTTENHAM 2:1 Svätí v Premier League nie sú Dortmund v Lige majstrov a s potrestaným Mače…

Read   Comments are off