Sledujte nás

Anglicko

EPL: Červenomodrá óda na futbal

Hanbu za široúste reči o pref-ckaných Labutiach na Anfield Road z minulého kola mám z časti za sebou, sľúbený twerk s CEO na firemnom plese nakopal v prepočte na počet obyvateľstva úspešnosť Kapitána na sociosieťach, permanentku do liverpoolskych bordelov bral v tombole Ferko Krupa, stávka mi vzala pol výplaty a dve+ noci, vyškierači ale pozor na karmu. Tešiť sa z cudzej hanby môže byť jedného dňa poriadna hanba. Vitajte znova na ostrovoch, priatelia 🙂

SWANSEA – SOUTHAMPTON

Takže ešte chvíľu k Swans a spomínanej tipérskej blamáži z minulého kola u kloppovcov /Liverpool – Swansea 2:3/. Pred zápasom vtedy posledný tím Premier League nemal mať u miestnych Reds, nepoznajúcich prehru 17-krát za sebou najmenšie šance, verte tomu, že jednotku na tikete mala zaškrtnutú ešte aj babka z Hrabovca. Už po polčase mohlo pri Mersey svietiť krasonosných 3:0 ale nesvietilo, a po 90-ich minútach nakoniec napriek všetkým „odds“ trhalo tikety 98,6% tipérov sveta. Hostia z Walesu držali loptu na nohe 26% hracieho času a stihli ju kopnúť medzi liverpoolske žrde presne trikrát. Každá jedna skončila v sieti. A teraz zoberte kalkulačku, použite Lafferovu krivku a urobte výpočet pravdepodobnosti nastania javu ešte raz. Ak ste mali na tikete dvojku, zarámujte zlatom, zaveste na fejs a požiadajte vo Walese o doživotné tantiémy.

Southampton má v bráne najnedocenenejšieho gólmana na planéte, volá sa Fraser Forster. Keď Saints neuhrajú na juhu Walesu ani bod, najskôr som sa znova mílyl.

LIVERPOOL – CHELSEA

Domáci erb by v roku 2017 prehral hádam aj s Elche, jediná výhra z ôsmich januárových zápasov je/bola nočná mora dosť silná nato, aby na kľúčový stret proti Conteho modrým poslali Reds súkromné lietadlo do spásnej Afriky pre Sadia Maného /Africký pohár/. Liverpool je desať bodov za lídrom zo Stamfordu, ďalšia strata všetkých bodov na vypredanom Anfield Road zotne hlavu i poslednej nádeji na ticho očakávaný trón pána Kloppa ako možného kráľa Albionu.

Pumelica večera, dekórum dňa, kolízia titanov, červenomodrá óda na futbal. S nevyspytateľným výsledkom. So stávkovaním opatrne alebo radšej vôbec nie. Aby vám futbal vždy viac dával ako bral.

Dopremierligotania, amigos.

Prihláste sa na odber noviniek

Reklama

Futbal

Sledujte nás na Facebooku

Viac v Anglicko