nov 3, 2 mesiace ago

Bundesliga, dejstvo desiate

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/11/hertha.jpgBundesliga, dejstvo desiate

Šály na krky, šetriť si hlasivky a obliecť sa poctivo…slovami každej poctivej matky môžeme tiež otvoriť ďalší náklad nemeckého superfutbalu. Desiate kolo ist hier, pozdravujem kolektív.

Hertha Berlín – Lipsko

Do hlavného mesta príde rodeo s rozpálenými býkmi, ktorých ale v istom prípade može zahasiť i „charkeľ“ priemerného Heinza. Domáci i hostia si dovedna v Bundeslige vedú úplne rovnako pri bilancii 4-4-1. Skromné kádre sa môžu potľapkac po pleci, veď Dudovci porazili Bayern i remizovali s Dortmundom zatiaľ čo RB vyprášili Norimberg jak poctivý sobotný prášič kobercov /6:0/.

Kurz hrá s hosťami, ja to však cítim na remízku respektíve poctivú domácu… výhru.

Wolfsburg – Dortmund

Desiaty proti prvému a nečudoval by som sa, keby to je tak i na konci sezóny. Vlčkovia od Volkswagenu už dávno nepredstavujú takú silu ako pred rokmi a teraz ich z lesa úspechu vyženie i zajac – jednonohý bez uší. Naopak BVB našli kdesi v kanáli pri štadióne recept na minulosť no s novým drajvom, ktorý podporuje najmä najlepší strelec Paco Alcácer. Náhodné nakopávanie jak Partizán vs. Kompaktný dynamický prejav vraví jasne jako facka, asi pojdem do Chorvacka.

Kurz 2 na Dortmund je pre tipérsku komunitu jak 13.,14. i 15. plat či skoré Vjanoce, takže k tiketu balík dvojročných salóniek z nekonkretizovaného obchodného reťazca a čaj, ale aspoň tatranský.

Bayern – Freiburg

Pravidlo starých mám učí, že výhry Bavorov najtesnejším rozdielom sú dobré akurát tak na body. Bayernu sa aktuálne v lige bojí maximálne štvrtý rozhodca bo pri nefutbalovosti už Kováčovci neraz prišli o body. Teraz je na programe Voľný hrad s maródku dlhou jak zoznam kandidátov do mestského zastupiteľstva. Brať v tomto zápase do úvahy kurzy je ako hádať sa o zrušení helovínu – bezvýznamné.

Leverkusen – Hoffenheim

Niečo mi tak mierne šepká, že v Aréne liekov a medikamentov sa bude kopať zápas kola. Oba celky pestujú ofenzívny fotbal s dávkou odhodlania i riskovania, čo sa dnes vidí len v nadstavenom čase vo finále Ligy mistřu na strane prehrávajúceho. Mladé pušky z Leverkusenu proti nesmierne úderným 3-4-3 z valalu menšieho jak Zborov, ta na toto sa veru môže tešiť každý priaznivec peknej hry.

Jednotka nech nešpekulujem, lebo kým ostatní hráči hrajú podľa možností, ukazujú svoje silné a zakrývajú slabé stránky, Leverkusen postaví Baileyho s Havertzom a bude po srande, v prvom polčase.

Nemecký futbal učí usporiadaniu, mysleniu ale i nadávaniu. Viete ešte čo škodí zubom a je to žlté? Bager. Prajem nemeckým futbalom rušený víkend milý kolektív.

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, dejstvo desiate" cez

More in Futbal
19:22, 5 hodín ago

Náš hold Petrovi Čechovi

Petr Čech sa rozhodol, že táto sezóna je jeho posledná. Takto vidia veľkého gentlemana naši redaktori. Peťo Niekto si ho pamätá z Chelsea, niekto až teraz z Arsenalu, všetci si ho pamätáme ako tankistu v bráne za Lamančským prielivom. U mňa najviac z…

Read   Comments are off
21:21, 4 dni ago

EPL: Volá ostrovný futbal

Viete, prečo sú roztlieskávačky na Slovane najlepšie tanečnice? Zatrsajú aj keď nikto nič nehrá. Za kanálom kopeme kolo číslo 22. Vitajte, priatelia. BRIGHTON – LIVERPOOL Ktovie, ako to s tými vetrami naposledy vo Wolverhamptone v FA Cupe Jurgen naoz…

Read   Comments are off
13:47, 5 dní ago

Osemfinále LM z pohľadu našej redakcie, časť druhá

Vianoce sú za nami a pomaly ale isto sa rozbiehajú aj európske futbalové súťaže. Niektoré za ten čas ani nebrzdili a niektoré zase ešte neštartujú, asi ako Fabia pred bytovkou z roku 2003. Za ten čas si Liverpool vybral slabšiu chvíľku v pohári, Roon…

Read   Comments are off