nov 3, 9 mesiacov ago

Bundesliga, dejstvo desiate

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/11/hertha.jpgBundesliga, dejstvo desiate

Šály na krky, šetriť si hlasivky a obliecť sa poctivo…slovami každej poctivej matky môžeme tiež otvoriť ďalší náklad nemeckého superfutbalu. Desiate kolo ist hier, pozdravujem kolektív.

Hertha Berlín – Lipsko

Do hlavného mesta príde rodeo s rozpálenými býkmi, ktorých ale v istom prípade može zahasiť i „charkeľ“ priemerného Heinza. Domáci i hostia si dovedna v Bundeslige vedú úplne rovnako pri bilancii 4-4-1. Skromné kádre sa môžu potľapkac po pleci, veď Dudovci porazili Bayern i remizovali s Dortmundom zatiaľ čo RB vyprášili Norimberg jak poctivý sobotný prášič kobercov /6:0/.

Kurz hrá s hosťami, ja to však cítim na remízku respektíve poctivú domácu… výhru.

Wolfsburg – Dortmund

Desiaty proti prvému a nečudoval by som sa, keby to je tak i na konci sezóny. Vlčkovia od Volkswagenu už dávno nepredstavujú takú silu ako pred rokmi a teraz ich z lesa úspechu vyženie i zajac – jednonohý bez uší. Naopak BVB našli kdesi v kanáli pri štadióne recept na minulosť no s novým drajvom, ktorý podporuje najmä najlepší strelec Paco Alcácer. Náhodné nakopávanie jak Partizán vs. Kompaktný dynamický prejav vraví jasne jako facka, asi pojdem do Chorvacka.

Kurz 2 na Dortmund je pre tipérsku komunitu jak 13.,14. i 15. plat či skoré Vjanoce, takže k tiketu balík dvojročných salóniek z nekonkretizovaného obchodného reťazca a čaj, ale aspoň tatranský.

Bayern – Freiburg

Pravidlo starých mám učí, že výhry Bavorov najtesnejším rozdielom sú dobré akurát tak na body. Bayernu sa aktuálne v lige bojí maximálne štvrtý rozhodca bo pri nefutbalovosti už Kováčovci neraz prišli o body. Teraz je na programe Voľný hrad s maródku dlhou jak zoznam kandidátov do mestského zastupiteľstva. Brať v tomto zápase do úvahy kurzy je ako hádať sa o zrušení helovínu – bezvýznamné.

Leverkusen – Hoffenheim

Niečo mi tak mierne šepká, že v Aréne liekov a medikamentov sa bude kopať zápas kola. Oba celky pestujú ofenzívny fotbal s dávkou odhodlania i riskovania, čo sa dnes vidí len v nadstavenom čase vo finále Ligy mistřu na strane prehrávajúceho. Mladé pušky z Leverkusenu proti nesmierne úderným 3-4-3 z valalu menšieho jak Zborov, ta na toto sa veru môže tešiť každý priaznivec peknej hry.

Jednotka nech nešpekulujem, lebo kým ostatní hráči hrajú podľa možností, ukazujú svoje silné a zakrývajú slabé stránky, Leverkusen postaví Baileyho s Havertzom a bude po srande, v prvom polčase.

Nemecký futbal učí usporiadaniu, mysleniu ale i nadávaniu. Viete ešte čo škodí zubom a je to žlté? Bager. Prajem nemeckým futbalom rušený víkend milý kolektív.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, dejstvo desiate" cez

More in Futbal
18:27, 12 hodín ago

Gareth Bale dotancoval: Ale čo teraz?

Zinedine Zidane sa zahral na kata a Bale tak dotancoval svoj biely balet. Ale čo sa stane teraz? „Dúfame, že čoskoro odíde. Bude to najlepšie pre všetkých. Pracujeme na jeho prestupe do iného tímu. Nemám proti nemu nič osobné, no prišiel čas ukončiť …

Read   Comments are off
22:20, 1 mesiac ago

Školské majstrovstvá Slovenska majú dnes už svojich víťazov

Dvojdňový maratón futbalových zápasov sa skončil a uzavrela sa tak ďalšia náročná kapitola okresných a krajských kôl a následne celoštátneho finále. V tridsiatich dvoch odohraných zápasoch podali starší žiaci a žiačky Slovenska neuveriteľné výkony a …

Read   Comments are off
20:00, 1 mesiac ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off