feb 15, 1 mesiac ago

Osemfinále LM z pohľadu redakcie

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/02/ajax-real.jpgOsemfinále LM z pohľadu redakcie

Timotej

Zatiaľ čo Peťo pozeral zápas mládeže proti zbitým psom z Madridu, ja som kus zaostril na ozajstný fotbal /heh/. Dortmund vybehol na Totáč v riadnom tempe, ktoré zdobili viaceré výraznejšie šance. Treba teda podotknúť, že na slávnom Wembley sa domáci hráči vracali do šatní po prvom polčase s vedomím, že dnes môžu poriadne zahučať.

Začiatkom druhého dejstva si Lucien Favre nestihol ani odpiť z vody a už sa juhokórejský rýchlik Son radoval z gólu a my všetci sme radi, že hviezdu Spurs uvidíme naďalej v hre FIFA, nie v Battlefielde. Výpadok Žltej znamenal, že domáci nabrali sebavedomie a začali dominovať. Druhý gól pohladil a tretí srdcia rozjasnil, teda minimálne tie londýnske, ktoré smútiac za šancami na titul v PL skúšajú kadečo aspoň v Lige mistřu, keďže to je jediná liga, v ktorej môžu teoreticky získať trofej, opakujem, teoreticky.

Peter

Rovnako ako v utorok, tak aj v stredu nastupovalo v Lige majstrov mužstvo, ktorého fanúšikovia pred zápasom cítili nádej vďaka výsledkom a výkonom za posledný mesiac. Medzi tých fanúšikov som patril aj ja, hoci ak by som bol fanúšik nezaujatý, podľa mien by bolo veľmi ťažko vybrať lepší zápas zo stredajšej dvojice zápasov.

V Johan Cruyff Aréne nastúpili domáce mladé pušky proti obhajcom trofeje z Madridu. A v prvom polčase sa nestačili diviť oči fanúšikov na štadióne ani doma pri HDMI kábloch pred televízorom. Ajax vybehol na Real v takom štýle, že hráči ako Kroos, Modrič, Ramos a spol. si nevedeli prihrať dve prihrávky po sebe a odkopávali lopty do kukurice podľa smeru, kde boli otočení alebo loptu rovno odovzdali súperovi na kopačky. Za výkon v prvom polčase si Ajax strelený gól určite zaslúžil. A toho sa aj dočkal, avšak kvôli bráneniu brankárovi v hre bol pískaný opsajd, o ktorého realizáciu sa postaral VAR, prvýkrát v Lige majstrov.

V druhom polčase už tempíčko mierne upadlo, čo určite vyhovovalo hosťom v čiernom po tak náročnom programe, aký mali posledný mesiac. Behom druhého polčasu sa Real dostal k svojmu ťukesu medzi Modričom, Kroosom a oboma krajmi ihriska, až sa nakoniec hostia dočkali gólu po úniku Pangasiusa juniora a zakončení Karima Bez mena. Domáci mládenci však zaslúžene vyrovnali, konkrétne celý zápas aktívny Ziyech. Okrem neho by sa patrilo spomenúť aj Tadiča a striedajúceho Dolberga, ktorý hosťom behom 10 minút na pľaci zo tri či štyrikrát zavaril. Remízové stretnutie nakoniec rozhodol pár minút pred koncom Asensio (konečne). Výsledok pre domácich viac než krutý, pretože pri pohľade na celých 90 minút to boli skôr oni, kto si zaslúžil streliť víťazný gól.

O týždeň repete. Doskakavenia.

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper
Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Osemfinále LM z pohľadu redakcie" cez

More in Futbal
18:04, 4 dni ago

Keď ti kolená podrážajú vlastní

Šport a peniaze nemajú na prvý pohľad veľa spoločného, no karta sa otočí pri zistení, že jedno bez druhého sa nezaobíde. A v našom meste sme toho priamymi svedkami. „Šport vo všeobecnosti musí mať väčšiu podporu štátu, futbal nevynímajúc. Rozpočty kl…

Read   Comments are off
8:29, 2 týždne ago

Znovuzrodenie futbalu na košických trávnikoch

Časy, kedy na košickej Lokomotíve predstavovali svoje majstrovstvo kluby ako Manchester United či AS Rím sú dávno za nami. Omnoho čerstvejšie máme v pamäti postup VSS Košice medzi fortunaligovú elitu a následný zánik klubu pre finančné problémy. Koši…

Read   Comments are off
22:23, 2 týždne ago

Premier League v skratke, 10. marec

Tridsiate kolo v zemi Albionu znova potvrdilo, že v Anglicku prší za každého počasia. A že sa tu ešte furt kope najmegalomanskejšia liga na svete. SOUTHAMPTON – TOTTENHAM 2:1 Svätí v Premier League nie sú Dortmund v Lige majstrov a s potrestaným Mače…

Read   Comments are off