mar 29, 3 mesiace ago

Bundesliga, dejstvo 27

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/bayern.jpgBundesliga, dejstvo 27

Koleno vyliečené, bakalárečka dopísaná, reprezentačná prestávka skončená a klubový futbal hlási návrat, milý kolektív.

Freiburg – Bayern

Bayern dobehol Dortmund a čo sa teda týka ligovej formy, konkurencia neexistuje. Nabudení Mníchovčania navštívia v sobotu na jedenástom mieste plačúci a nevýrazný Freiburg, ktorý ak nebude v zbytku sezóny aspoň trochu futbalový, budú sa riešiť existenčné trable. Bayern nemôže pustiť ani psa z búdy nie to body proti outsiderovi, čiže hajde dvojka a ak ste priaznivec Bayernu, tak treba aj čakať, ako zahrá Dortmund, ale však to aj v prípade, že ste priaznivec BVB.

Dortmund – Wolfsburg

Rovnako o 15:30 bude v sobotu písknuté do píšťalky v gigantickom včeľom úli. Dortmund si to poriadne pokakal, ba viac, ako Rezňofič pred druhým kolom. Teraz mu tak neostáva nič iné, len zabudnúť na okolitý tlak, sústrediť sa na futbal a bojovať o to, na čom tak dlho pracoval. BVB majú s aktuálnym parádnym kádrom jedinečnú šancu po rokoch kus posedieť na ligovom tróne, lebo jak tak poznám ich vedenie, v lete predajú ešte aj stoličky zo zasadačky. A prečo? Lebo it is all about the money.

Bundesligový víkend s poradovým číslom 27 je za dverami a aj by bolo o čom písať, ale title race /obaja po 60b/ je napínavý jak never ever.

A ešte by som rád dodal, choď voliť! A dobre to premysli, aby sme náhodou už po víkende nemuseli ako krajina vykročiť do nového týždňa zlým smerom.  

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, dejstvo 27" cez

More in Futbal
20:00, 2 hodiny ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off
19:03, 3 dni ago

Košické futbalové paradoxy

Priznám sa, že ako Košičan som sa na mestské ligové derby v ďalšej sezóne už poriadne tešil. Veď od súboja FC vs. Loky už to je pekných pár rokov. Tešil som sa však márne. A nie, k počudovaniu nejde o klub FC Košice, ktorý to „poklašľal“….

Read   Comments are off
20:45, 1 týždeň ago

Budimír – Perín, V. liga

Druhá júnová nedeľa dnes v Budimíre patrila všetkým futbalovým priaznivcom. Domáci TJ Družstevník totiž nastúpil na posledný domáci zápas aktuálnej sezóny. Budimír sa od tejto sezóny predstavil premiérovo v piatej Košicko-gemerskej lige, v ktorej po …

Read   Comments are off