apr 26, 10 mesiacov ago

Šesť otázok: Jaro Dulina

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/04/Dulina.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/04/Dulina.jpgŠesť otázok: Jaro Dulina

Popri bežnej práci v banke vo voľnom čase trénoval deti hokej, časom sa rozhodol svoju záľubu posunúť ďalej a začať trénovať profesionálnych hokejistov z NHL počas ich letnej prestávky v zahraničných kluboch. Dulina. Jaro Dulina.

Čo najdôležitejšie by si čitateľom o sebe prezradil, keby si mal nato pár viet?

Popri spomínaných hokejistoch trénujem aj hádzanárov Tatran Prešov, basketbalistky Good Angels a Slovenskej reprezentácie. Postupne sa okrem iných profesionálnych športovcov začali pridávať aj bežní ľudia, ktorí majú chuť niečo pre seba urobiť.

Čo ti šport dal a čo vzal, resp. dáva a čo berie?

Šport mi dal veľa možností cestovať a spoznať miesta, kde by som sa možno nedostal. Je pre mňa prácou, ktorá ma baví, som pánom svojho času a spolupracujem s mnohými úspešnými športovcami. Vidím v ňom len pozitíva, nemyslím, že by mi v živote niečo vzal.

Kde vidíš hlavný rozdiel v tréningu futbalistu a hokejistu?

Sú to dva rozdielne športy, ktoré vyžadujú rozdielnu kondíciu. Hokejista je na ľade 15minút v obrovskej rýchlosti, naopak, futbalista nabehá na ihrisku počas jedného zápasu aj 10km. Primerane ich výkonom prebieha aj ich príprava.

Nakoľko veríš v pomoc tejpingu pri športe?

Tejping nepomáha pri športovom výkone, jeho význam je skôr v rehabilitácii a rekonvalescencii, a tam ho využívam pomerne často. Myslím, že pri športovom výkone je to skôr placebo efekt.

Trénuješ aj tenistov. Máš recept ako predísť tenisovému lakťu?

Áno, trenujem aj tenistov, a myslím, že spôsob ako predchádzať tenisovému lakťu je v rehabilitácii, kompenzačných cvičeniach a strečingu.

Kde vidíš svetový šport o 50 rokov?

Myslím, že z mnohých, najmä finančných dôvodov začne byť časom určitá forma dopingu akceptovaná, do športu vstúpia nové technológie a posunú ho na inú úroveň.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa pohody, Jaro.

Jaro Dulina

Stew Bee

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Šesť otázok: Jaro Dulina" cez

More in Šesť otázok
16:55, 4 mesiace ago

Šesť otázok: Jozef Harčarík

Čerstvý 40-tnik, dušou „chlopec z dzedziny“ Fričkovce v okrese Bardejov. Priamy, čestný, pracovitý, vytrvalý, obetavý, čomu verí, to aj žije. Pôsobí asi 14 rokov v Prahe, kde si vzal za manželku Pražandu Veroniku. Hrdý otec 2,5 ročného sy…

Read   Comments are off
15:01, 8 mesiacov ago

Šesť otázok: Zdeno Chára

Slovenský hokejový obranca, najvyšší hráč v NHL a tiež prvý slovenský hráč, ktorý ako kapitán mužstva získal Stanley cup. V slovenskej reprezentácii držiteľ dvoch strieborných medailí z MS 2000 a MS 2012. Zdeno Chára. Ktorý bol najťažší moment vo vaš…

Read   Comments are off
16:49, 10 mesiacov ago

Šesť otázok: Jaroslav Jabrocký

Popradčan, ktorý veľkú časť svojej kariéry strávil na Slovensku, obliekal dresy Popradu, Žiliny, Martina, Banskej Bystrice, Skalice a v minulej sezóne prvoligového Liptovského Mikuláša. Pôsobil v zámorskej CHL, v Česku či vo švédskom klube Västeras H…

Read   Comments are off