apr 26, 1 rok ago

Šesť otázok: Jaro Dulina

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/04/Dulina.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/04/Dulina.jpgŠesť otázok: Jaro Dulina

Popri bežnej práci v banke vo voľnom čase trénoval deti hokej, časom sa rozhodol svoju záľubu posunúť ďalej a začať trénovať profesionálnych hokejistov z NHL počas ich letnej prestávky v zahraničných kluboch. Dulina. Jaro Dulina.

Čo najdôležitejšie by si čitateľom o sebe prezradil, keby si mal nato pár viet?

Popri spomínaných hokejistoch trénujem aj hádzanárov Tatran Prešov, basketbalistky Good Angels a Slovenskej reprezentácie. Postupne sa okrem iných profesionálnych športovcov začali pridávať aj bežní ľudia, ktorí majú chuť niečo pre seba urobiť.

Čo ti šport dal a čo vzal, resp. dáva a čo berie?

Šport mi dal veľa možností cestovať a spoznať miesta, kde by som sa možno nedostal. Je pre mňa prácou, ktorá ma baví, som pánom svojho času a spolupracujem s mnohými úspešnými športovcami. Vidím v ňom len pozitíva, nemyslím, že by mi v živote niečo vzal.

Kde vidíš hlavný rozdiel v tréningu futbalistu a hokejistu?

Sú to dva rozdielne športy, ktoré vyžadujú rozdielnu kondíciu. Hokejista je na ľade 15minút v obrovskej rýchlosti, naopak, futbalista nabehá na ihrisku počas jedného zápasu aj 10km. Primerane ich výkonom prebieha aj ich príprava.

Nakoľko veríš v pomoc tejpingu pri športe?

Tejping nepomáha pri športovom výkone, jeho význam je skôr v rehabilitácii a rekonvalescencii, a tam ho využívam pomerne často. Myslím, že pri športovom výkone je to skôr placebo efekt.

Trénuješ aj tenistov. Máš recept ako predísť tenisovému lakťu?

Áno, trenujem aj tenistov, a myslím, že spôsob ako predchádzať tenisovému lakťu je v rehabilitácii, kompenzačných cvičeniach a strečingu.

Kde vidíš svetový šport o 50 rokov?

Myslím, že z mnohých, najmä finančných dôvodov začne byť časom určitá forma dopingu akceptovaná, do športu vstúpia nové technológie a posunú ho na inú úroveň.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa pohody, Jaro.

Jaro Dulina

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee
Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Šesť otázok: Jaro Dulina" cez

More in Šesť otázok
17:18, 2 mesiace ago

Šesť otázok: Gregor Mareš

Zablúdili sme do obľúbenej relácie Duel, kde sme však nešli vyhrať, ale uloviť odpovede na šesť otázok od Gregora Mareša. 🙂 Nie každý vie, že si od špiku kostí športovec – srdciar. Vedel by si sa v tomto smere neformálne charakterizovať? Áno, m…

Read   Comments are off
19:57, 3 mesiace ago

Šesť otázok: Ivan Dornič, vol. 2

Našu otázkovú šestku si vychutnal aj bývalý hokejový reprezentant Československa. Dámy a páni, Ivan Dornič. Ktorý hráč na MS 2019 na Slovensku ťa najviac zaujal? Tých hráčov bolo viac, svojím inštinktom a nepredvídateľnou kľučkou ma ale zaujal fínsky…

Read   Comments are off
18:13, 5 mesiacov ago

Šesť otázok: Róbert Stachura

„Odmalička ma to ťahalo k futbalu. Rodičia ma prihlásili na futbal keď som mal osem rokov. Najradšej som ho hral s kamarátmi na sídlisku. Z tréningu som utekal rovno na ulicu zahrať si. Lanáril som aj svojho bratranca Roberta Pillara, ktorý momentáln…

Read   Comments are off