aug 9, 4 roky ago

Keď sa šťastie unaví…

Keď sa šťastie unaví…

Stará ľudová múdrosť hovorí, že sadne i na vola, no my môžeme pokojne povedať, že na Bradburyho. Áno, austrálsky rýchlokorčuliar zažil na ZOH v Salt Lake City (2002) asi najkurióznejšie i najšťastnejšie preteky zároveň. Získal olympijské zlato a pritom bol totálnym outsiderom na dráhe.

Ako teda mohol tento, dnes 41-ročný austrálsky rýchlokorčuliar vystúpiť na stupienok najlepších? V jeho prípade doslova absurdne.

Do semifinále postúpil len tak, že jeden súper spadol a druhého diskvalifikovali. Nasledoval postup do finále a ak si niekto myslí, že tu dostal Steven Bradbury strach (predsa len bol najslabší), tak sa veľmi mýli. „Bol som najstarším finalistom a úprimne – bol som presvedčený, že na nikoho z nich nemám. Z toho sa odvíjala aj moja taktika – držať sa vzadu a vyčkávať, či sa niečo nepredvídateľné nestane.“ Tomu sa povie pevné nervy, že? A ono sa naozaj stalo. V tuhom boji o zlato sa všetci rýchlokorčuliari pred ním zrazili a mohli len na zadku sledovať, ako si to šťastlivec Bradbury v pokoji dokĺzava po olympijské zlato.

Šťastie muselo byť teda fest unavené 🙂

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=tYUjmEH9NNk

Janette

Ak si v charakteristike píšete žena + učiteľka, musíte tam pripísať aj niečo normálne, teda šport. Aj preto tá láska k športu a písanie o ňom.
Janette
Janette

Janette

Ak si v charakteristike píšete žena + učiteľka, musíte tam pripísať aj niečo normálne, teda šport. Aj preto tá láska k športu a písanie o ňom.

Zdieľať "Keď sa šťastie unaví…" cez

No comments yet.

Leave a reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

More in Ostatné športy
11:37, 2 dni ago

Hrvatski petanque 2019

Ako to už býva zvykom, dovolenku na chorvátskom ostrove Hvar si každoročne spestríme nejednou partičkou petanque.  Dnes to bol unikátny zápas „východ“ kontra „západ“, rozumej tím východného Slovenska proti ekipe zloženej zo zá…

20:26, 5 dní ago

Čarovný Island očami Stana, dejstvo prvé

Čarovný ostrov v severnom Atlantiku je domovom pre približne 340 000 obyvateľov a ročne pre vyše 2 milióny turistov. Nedotknutá príroda, dychberúce výhľady, vplyv turizmu či otázka „Prečo vlastne Island?“. Aj na to odpovie odhodlaný turis…

16:09, 1 týždeň ago

Ranných 185 výškových metrov na ostrove Krk

Budíček s východom slnka (cca 5:30) plne si uvedomujúc nebezpečenstvo možného úpalu ak by to bolo neskôr. Balíme si najpotrebnejšie veci, voda a pivko, a vyrážame z apartmánu. Po ceste sa zastavíme v pekárni na čerstvé raňajky a pokračujeme mestečkom…