aug 9, 4 roky ago

Keď sa šťastie unaví…

Keď sa šťastie unaví…

Stará ľudová múdrosť hovorí, že sadne i na vola, no my môžeme pokojne povedať, že na Bradburyho. Áno, austrálsky rýchlokorčuliar zažil na ZOH v Salt Lake City (2002) asi najkurióznejšie i najšťastnejšie preteky zároveň. Získal olympijské zlato a pritom bol totálnym outsiderom na dráhe.

Ako teda mohol tento, dnes 41-ročný austrálsky rýchlokorčuliar vystúpiť na stupienok najlepších? V jeho prípade doslova absurdne.

Do semifinále postúpil len tak, že jeden súper spadol a druhého diskvalifikovali. Nasledoval postup do finále a ak si niekto myslí, že tu dostal Steven Bradbury strach (predsa len bol najslabší), tak sa veľmi mýli. „Bol som najstarším finalistom a úprimne – bol som presvedčený, že na nikoho z nich nemám. Z toho sa odvíjala aj moja taktika – držať sa vzadu a vyčkávať, či sa niečo nepredvídateľné nestane.“ Tomu sa povie pevné nervy, že? A ono sa naozaj stalo. V tuhom boji o zlato sa všetci rýchlokorčuliari pred ním zrazili a mohli len na zadku sledovať, ako si to šťastlivec Bradbury v pokoji dokĺzava po olympijské zlato.

Šťastie muselo byť teda fest unavené 🙂

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=tYUjmEH9NNk

Janette

Ak si v charakteristike píšete žena + učiteľka, musíte tam pripísať aj niečo normálne, teda šport. Aj preto tá láska k športu a písanie o ňom.
Janette
Janette

Janette

Ak si v charakteristike píšete žena + učiteľka, musíte tam pripísať aj niečo normálne, teda šport. Aj preto tá láska k športu a písanie o ňom.

Zdieľať "Keď sa šťastie unaví…" cez

No comments yet.

Leave a reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

More in Ostatné športy
17:05, 2 dni ago

Anorexia nebolí, „len“ sa na ňu umiera

Ospravedlňujem sa za iróniu v názve, nemá to byť sarkazmus, výsmech či odľahčenie témy. Skôr naopak, je to tichý výkrik zúfalstva, bezmocnosti, výkrik do prázdna… A možno… Možno sa niekto chytí… Túto úvahu dávam do pozornosti všetký…

14:24, 2 týždne ago

Nurmagomedov vs. Poirier, UFC 242

Súboj dvoch súčasných šampiónov v ľahkej váhe bude zlatým klincom a vyvrcholením UFC 242, ktoré sa odohrá netradične v Spojených Arabských Emirátoch. Tento zápas je ako z filmu Rocky. Sebaistý Rus Nurmagomedov, ktorý valcuje všetko, čo mu príde pod r…

17:58, 1 mesiac ago

Sledovanie futbalu je dobré pre naše zdravie, tvrdí výskum

Azda každý futbalový fanúšik už zažil ten okamih, kedy si vypočul výčitku o tom, že pozerá príliš veľa futbalu a aké to je zlé. Viacero faktorov naznačuje, že sledovanie naozaj vypätých zápasov môže byť pre nás škodlivé. Ako na nás ale vplýva nervozi…